Atrakcje Turystyczne

Plaża

Wyspa Sobieszewska to aż 11 kilometrów pięknej, piaszczystej plaży. W wakacje na wyspie czynne są dwa strzeżone kąpieliska morskie: na plaży w Sobieszewie (wejście od ul. Falowej) - obejmujące 200 m linii brzegowej na wysokości wejścia na plażę nr 16 oraz na plaży w Orlu (wejście od ul. Lazurowej). Dodatkowym atutem plaż na Wyspie Sobieszewskiej jest mniejsza ilość plażowiczów niż na trójmiejskich plażach. więcej »

Główne zejście od ul. Falowej

Rezerwat Mewia Łacha

Rezerwat przyrody "Mewia Łacha" jeden z najbardziej unikatowych i urokliwych zakątków Polski i Europy. Ostoja dla 165 fok i 50 gatunków ptaków. Jest przykładem tego jak człowiek i przyroda mogą współistnieć dzięki sobie nawzajem. więcej »

Mewia Łacha, Wyspa Sobieszewska, 80-980 Gdańsk

Gdańsk

Tymczasem współczesny Gdańsk to nade wszystko jeden z największych polskich ośrodków kultury. Nie sposób przytoczyć wszystkich muzeów i zabytków które się tutaj znajdują. więcej »

Sopot

Dalszy rozkwit był rezultatem rozbudowy kolei - w 1870 r. Sopot uzyskał połączenie kolejowe z Koszalinem i Gdańskiem, a później Berlinem. więcej »

Mikoszewo

Z Mikoszewa, dzięki przeprawie promowej, jest zaledwie 20 kilometrów do Gdańska - spędzając więc urlop w Mikoszewie szkoda nie odwiedzić tego zabytkowego i pełnego atrakcji turystycznych miasta. więcej »

Jantar

Jantar to przymorska miejscowość wczasowa w gminie Stegna, na Mierzei Wiślanej. W sezonie Jantar zamienia się w turystyczny kurort. więcej »

Junoszyno

Junoszyno to cicha wieś wczasowa w gminie Stegna. więcej »