Jantar - co robić, co zwiedzać, jaka jest lokalizacja, jakie ciekawostki?

  • location_on Jantar, ul. undefined

Jantar to przymorska miejscowość wczasowa w gminie Stegna, na Mierzei Wiślanej. W sezonie Jantar zamienia się w turystyczny kurort. Odbywa się tu wiele koncertów, imprez, turniejów piłki siatkowej i nożnej. Plaża w Jantarze jest jedną z najszerszych nad polskim morzem, pokryta żółtym, drobnym piaskiem, na plaży spotkamy również kolorowe łodzie rybackie. Latem funkcjonuje na niej strzeżone kąpielisko morskie długie na ok 200 metrów. Zlokalizowane jest ono pomiędzy wejściami nr 79 (koło ośrodka wypoczynkowego Jantar) i nr 78. Niestety plaża jest zatłoczona – ale takie są prawa tłumnego wczasowiska.

Miejscowość Jantar od zawsze związana była z bursztynem. W otoczeniu Jantaru, najłatwiej znaleźć bursztyn. Nie dziwi więc, że Jantar jest gospodarzem Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu. Do tego w Szkole Podstawowej w Jantarze w wakacje działa Muzeum Bursztynnictwa. Muzeum to cztery sale, można tu zobaczyć stare fotografie, mapy, ryciny oraz wyroby z bursztynu. Zapoznamy się tu również z przeszłością miejscowości. Dodatkową atrakcją jest przechodząca przez miejscowość linia kolei wąskotorowej. Żuławska Kolej Dojazdowa działa sezonowo i obsługuje pociągi na trasie: Prawy Brzeg Wisły - Jantar - Stegna - Sztutowo/Nowy Dwór Gdański. Tabor przewoźnika to spalinowe lokomotywy i wagony motorowe oraz wagony pasażerskie. Jantar to dobra baza do zwiedzania atrakcyjnego Trójmiasta. Atrakcją jest także podróż do Gdańska z przeprawą promową w Mikoszewie.

Bezsprzecznie Jantar to różnorodna baza gastronomiczna i noclegowa. Bezproblemowo znajdziemy tu pokój bądź kwaterę w licznych ośrodkach wczasowych, pensjonatach czy domach gościnnych.

 

Galeria

Lokalizacja

638 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 3191 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0